Pomůcky

Pomůcky hrazené zdravotními pojišťovnami:


Zdroj: https://www.medial.cz/pro-pacienty

Elektrolarynx

- vydává se do soukromého vlastnictví pojištěnce. Garanční opravy zajišťuje a hradí výrobce, další opravy elektrolarynxu hradí uživatel. 

 - max. 1 kus za 120 měsíců - nejvýše do 15 500,- Kč/1 kus - předpis podléhá schválení revizním lékařem

• akumulátor k elektrolarynxu - max. 1 kus za 24 měsíců - nejvýše do 700,- Kč/1 kus - předpis podléhá schválení revizním lékařem

Čistící kit REF 930

1x ročně si můžete nechat napsat poukaz k úhradě zdravotní pojišťovnou na Příslušenství k tracheostomické kanyle kód VZP 0041072, které sadu na čištění kanyl zahrnuje.

Poukaz může napsat ORL lékař nebo foniatr.
Schválení revizním lékařem: ne
Doplatek pacienta: ano

Čisticí kartáčky s vlněnou špičkou REF 938

Šikmý kartáček s extra jemnými nylonovými štětinami pro odstranění nečistot z kanyly. Vlněná špička kartáčku zabraňuje poškrábání kanyly.

Tento čisticí kartáček je také součástí sady na čištění kanyl REF 930, kterou si můžete 1x ročně nechat napsat na poukaz k úhradě zdravotní pojišťovnou v rámci kódu VZP 0041072 příslušenství k tracheostomické kanyle.

Sprchový chránič REF 915

1x ročně Vám může lékař napsat poukaz k úhradě zdravotní pojišťovnou na Příslušenství k tracheostomické kanyle kód VZP 0041072, které sprchový chránič zahrnuje.

Krční pásky REF 903

Individuálně nastavitelné - suchý zip. Různé druhy materiálu: bavlněné, pěnové, elastické.
Ochranný ubrousek bílý REF 919

Ochranné ubrousky filtrují a ohřívají vdechovaný vzduch. Zároveň chrání oblečení před možným únikem sekretu z kanyly.


 

Tracheostomický fix

Pěnová rouška se samolepicím proužkem chránící tracheostoma. Je určena k jednorázovému použití. Je vhodné ji používat při práci na zahradě, ale i v domácnosti. Přikládá se přes tracheostomii a je upevněna lepící páskou na horním nebo i na dolním okraji. Doporučuje se měnit jedenkrát za den nebo podle potřeby.


Ochranný šátek REF 921


Návod k použití :
• vyprat před prvním použitím
• namočit na 10 minut do mýdlové vody
• 30 °C teplé
• prát ručně
• nenechávat chemicky čistit
• měnit nejdéle za 4 dny


Ochranný rolák REF 923

Ochranný rolák zakrývá tracheostomickou kanylu nebo stoma. Upevňuje se okolo krku pomocí suchého zipu. Rolák je dostupný v 7 barevných variantách v jedné univerzální velikosti.


Inhalátor

Klasický výkonný ultrazvukový inhalátor je velice efektivní pro domácí požití. Inhalátor je vhodný pro léčbu astmatu, chronické bronchitidy a respiračních onemocnění. Přístroj je hrazen pojišťovnou do výše 4 500,-.
Více zde: https://www.zdravotnipotrebydomu.cz/products/inhalator-projet-artsana-82724-trida-iia-z/