Pomůcky

Od 1. 12. 2019 se změnila pravidla v předepisování zdravotních pomůcek.

Změnily se především kódy pod kterými Vám lékaři pomůcky předepisovali a došlo též ke změnám v doplatcích za pomůcky. Tyto doplatky jsou za stejné zboží v různých lékárnách různé - proto doporučujeme si předem zjistit, kolik budete doplácet v té které lékárně! 

Ze zkušeností lze doporučit lékárny při nemocnicích, které mají větší obrat a tudíž si nenasadí takovou marži, jako lékárny menší. Je to individuální, a proto si nejprve zjistěte, kolik kde budete doplácet, abyste nebyli nepříjemně překvapeni vysokým doplatkem!


Situace s pomůckami je značně nepřehledná a není v našich silách přinášet Vám každý měsíc aktualizace v úhradách všech pomůcek. Nechceme Vám podávat zastaralé nebo nepřesné informace. 

Se svými dotazy se proto obracejte přímo na zástupkyně firem MEDIAL a ATOS, které Vám nejlépe poradí a podají nejčerstvější informace.

Děkujeme jim tímto za jejich ochotu a nasazení!


Kontakty:

Ivana Procházková 

MEDIAL spol. s r. o.

Vlastibořská 2790/4
193 00 PRAHA 9

Telefon: +420 602 388 667
prochazkova@medial.cz 

Mgr. Marie Tóthová

ATOS

https://www.atosmedical.com 

Telefon:  +420 725 013 891

marie.tothova@atosmedical.com

Vážení členové, s radostí Vám můžeme oznámit, že i pro letošní rok jsme "dostali zelenou" u firmy ATOS a můžete se i nadále obracet s žádostmi o vzorky pomůcek zdarma na Mgr. Marii Tóthovou (i ti, kteří již loni nabídku využili).

Firmě ATOS a jmenovitě Mgr. Marii Tóthové srdečně děkujeme!